דלג לתוכן המרכזי

בריכה לתינוקות – חוזרים למים

בעידן הנוכחי, פעילויות לתינוקות הולכות ונעשות יותר ויותר פופולאריות. עוד לפני שהתינוק נולד, לוח הזמנים שלו כבר עמוס במגוון פעילויות, משחקים, play-dates ועוד. אין ספק שתינוקות זקוקים לגירויים, אולם לעתים אנחנו מעט מגזימים. חשוב שאת הפעילויות שאנחנו בוחרים להעסיק את התינוק באמצעותן, נבחר בקפידה, ושנמצא את הפעילויות הכי רלוונטיות עבור ההתפתחות של הילד, אלה שמתאימות לשלב בו הוא נמצא. מכיוון שלשנותיו המוקדמות של הילד השפעה רבה על המשך חייו, על ההורים מוטלת האחריות לוודא שהן יהיו מיטביות.

אחת הפעילויות המתאימות במיוחד עבור תינוקות מגיל שלושה חודשים ומעלה, היא שחייה בבריכה. פעילות המתקיימת בתוך מים מהווה הזדמנות עבורם לחזור למים, למקום הטבעי שגופם עדיין זוכר, מהרחם, איך להתנהג בו. תינוקות אוהבים מים ומרגישים בנוח בתוכם, ועל כן בריכה לתינוקות היא לוקיישן מושלם לקיום פעילות לתינוקות. "שחיית התינוקות" היא מאז שנות ה-70 פעילות פופולארית מאוד בה בוחרים הורים רבים ברחבי העולם.

היתרונות של שחיית תינוקות

אחד המאפיינים הייחודיים של שחיית תינוקות הוא שמדובר בפעילות דינמית – ניתן להתאים אותה לצרכים של כל ילד, על מנת שתסייע לו להתפתח בהתאם לגיל שלו, השלב ההתפתחותי שלו והקצב האישי שלו. הפעילות במים משרה על התינוק רוגע ושלווה, ומאפשרת לתינוק להפיק ממנה הנאה רבה. לרוב היא כוללת משחקים ושירים, ועל כן במהלכה משתפרות גם המיומנויות המוטוריות של התינוק. לפי מחקרים שונים שנערכו בנושא, לפעילות במים פוטנציאל גבוה להעלאת האינטליגנציה, הערנות, היכולת החזותית של התינוק והעוררות שלו. בעיקר כאשר מתחילים לבצע את הפעילויות בקרב תינוקות מתחת לגיל שנה, גוברים הסיכויים לשיפור עתידי ביכולות המוטוריות והקוגניטיביות.

יתרון נוסף של הפעילות, אשר ניכר בערך החל מגיל שנתיים, הוא ההזדמנות להיפגש עם ילדים אחרים למפגש פעיל ומהנה. הילדים לומדים להכיר את חבריהם דרך הפעילות, וכך המפגש החברתי הופך לחלק בלתי נפרד מהפעילות. עוד יתרון מעניין הוא שקיים מתאם גבוה בין תחושת עצמאות וחופשיות במים לבין ביטחון עצמי, כלומר, ככל שהילד מרגיש חופשי יותר במים, כך ביטחונו העצמי גבוה יותר. האפשרות לרכוש את מיומנויות השחייה והצלילה בתוך בריכה לתינוקות מאפשרת לתינוק או הפעוט לחזק את תחושת השליטה, העצמאות והביטחון, תכונות אשר ביכולתן לתרום להתפתחות אישיות בריאה וחזקה.

שחיית תינוקות – חוויה מקרבת בין ההורים לתינוק

חוגים המתקיימים בתוך בריכה לתינוקות מהווים הזדמנות פז לחוויה מקרבת בין הורה לילד, ולהעמקת החיבור ביניהם. חוג שחיה לתינוקות מתקיימת יחד עם אחד ההורים, השלווה מציפה את כל הגוף ומאפשרת להורה ולתינוק לתקשר בשקט, ללא גירויים נוספים, רק הם והמים. עבור התינוק, זוהי חוויה שיש בה את כל מה שטבעי עבורו – אמא או אבא, והמים המוכרים לו מתקופתו ברחם. מדובר בחצי שעה של הנאה צרופה, שמאפשרת גם להורים לקחת הפסקה מהשגרה המציפה ולהתמכר לרוגע של המים.

כמובן ששחייה בחוג בריכה לתינוקות מתבצעת בכפוף להדרכה, ועל כן חשוב שתמצאו את המדריכה המיטבית עבורכם. המדריכה מהווה מקור ידע בחוג, ואמונה על הליווי ההתפתחותי המותאם לתינוק. כדאי שתבחרו מדריכה שיש לכם חיבור טוב איתה, ושאתם חשים שיש ביכולתה להיות קשובה הן לצרכים שלכם, והן לצרכיו של התינוק שלכם. המטרה של שחיית תינוקות אינה להגיע לתוצר מסוים או לרמת מיומנות מסוימת, אלא להנות, להירגע ולהגיע להרמוניה מתחת למים. בחירה במדריכה מתאימה תאפשר לכם להיות שקטים ורגועים. כך ירגיש גם התינוק שלכם, וחוויית שחיית התינוקות תהיה חוויה קסומה ומיוחדת עבור שניכם.

 

בריכה לתינוקות

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: