דלג לתוכן המרכזי

בריכה לתינוקות - איך מוצאים את הבריכה לתינוק שלי

קורס שחיה לתינוקות מתקיים בתוך בריכה לתינוקות במסגרת קורס שחייה לתינוקות ברמת גן, חמימה ומקורה. לבריכה יש אישורים רלבנטיים, והמים מחוממים ל-34 מעלות צלסיוס, לעומת 28 מעלות בבריכה מחוממת למבוגרים. גם חלל הבריכה מחומם ל-27=30 מעלות, כדי שהיציאה מהמים לא תגרום למעבר מחום לקור. בבריכה יש סירקולציה של מים גבוהה וכמות הכלור מותאמת לבריכה לתינוקות. הבריכה נבנתה ומאובזרת בהתאם לצרכי ההורים והתינוקות. יש בה פינות החתלה, כיורי שטיפה לתינוקות ומלתחות להורים. מסביב חצר ירוקה ומדשאות לרשות ההורים. קורס השחייה מתקיים אחת לשבוע עבור הורה ותינוק ונמשך 30 דקות. המטרה של הקורס היא לפתח את גופו של הרך, לאפשר לו לחוות שוב את המים המוכרים לו, להשתעשע ולהפעיל את הגוף. הקבוצות מחולקות לפי גיל ושלב התפתחות. הצעירים הם בני 3,4 חודשים שנמצאים בשלב של טרום זחילה או זחילה. התרגילים והשיעור מותאמים לגילאי התינוקות.

יתרונות קורס שחייה לתינוקות ברמת גן

כמעט בכל בריכה לתינוקות, יש בקורס שחיה לתינוקות הרבה חוכמה טבעית. רוב התינוקות מתנהגים במים באופן טבעי ומתרגלים אליהם מיד, משום שהם מוכרים להם. לפיכך ניתן לגרום להם לבצע כל מיני פעולות, להפעיל כל מיני שרירים ולשחק במים, וזה בהחלט תורם לחיזוק והתפתחות הגוף הקטן. לקורס שחייה יש הרבה מאוד יתרונות בריאותיים ומנטליים, הנה כמה מהם:

 • חיזוק מערכת הנשימה של התינוק
 • חיזוק הגוף
 • פיתוח קואורדינציה
 • פיתוח שיווי משקל
 • פיתוח ויסות רגשי וקוגניטיבי
 • פיתוח תחושות
 • פיתוח המודעות לגוף וליכולת שלו
 • פתוח עצבי ומוטורי
 • חיזוק מערכת החיסון
 • פיתוח וחיזוק הביטחון העצמי
 • פיתוח מיומנויות במים וביבשה
 • חוג שחייה לתינוקות ברמת גן

חוג שחייה לתינוקות ברמת גן, מזמין הורים לבלות עם ילדיהם בחצי שעה של שיעור איכות במים. חשוב לומר כי חלק מההורים בחרו להגיע לקורס שחייה לתינוקות, משום שהתינוקות שלהם מפגינים פחד ממים, וקשה להם לעשות להם אמבטיה. בקורס הזה הם חושפים את התינוקות בדרך מהנה ומשעשעת למים, מתוך מטרה לגרום לכך שהתינוק יאהב מים ולא יפחד מהם.

הרבה פעמים אין הסבר לפחד של תינוקת ממים, תינוקות פשוט פוחדים מכל מיני דברים בלי שום סיבה מיוחדת, וגם ממים. אבל לנוכח העובדה שצריך לרחוץ תינוקות מדי יום, איך מתגברים הורים על ההתנגדות הנמרצת והמתישה של הקטנטנים מול אמבטיה? הדרך הכי טובה להתמודד עם הפחד הזה, הוא לקחת אותם לקורס שחייה. אגב משחקים, שהייה עם תינוקות אחרים, יצירת תקשורת וחבוקים בחיק ההורה שלהם, המגמה היא שהם לאט לאט יאהבו את המים ולא יפחדו מהם. זה באמת עובד. הורים רבים לתינוקות שמשימה של מקלחת עבורם הייתה סיוט אחד גדול, מצליחים אחרי שהייה בכל בריכה לתינוקות במסגרת קורס שחייה ללמד את התינוקות שלהם דווקא ליהנות ממים.

פיתוח ביטחון עצמי וחוויה עם ההורה

אחד היתרונות הכי חשובים בקורס שחייה לתינוקות בכל בריכה לתינוקות, היא העובדה שהם חייבים להרגיש בטוחים בחיקו של ההורה המלווה. כך מתפתחת מערכת יחסים בינם לבין ההורה בהיבט של ביטחון עצמי, הסתמכות והישענות עליו וביסוס היחסים ההדוקים של הורה אחראי כלפי התינוק והתינוק מבין את זה. הוא חייב להרגיש בטוח בחיק ההורה, כאשר הוא במים, ומדריכת הקורס מנחה את ההורים כיצד לאחוז בתינוק כדי שיחוש בטוח בתוך המים. שימוש בצעצועים ובמשחקים, מסיח את דעתו של התינוק מהפחד וגורם לו ליהנות ולהרגיש בטוח בעצמו, וזה בהחלט יבוא לידי ביטוי גם במקלחת הבאה. הוא יהיה משועשע, הוא יעביר את החוויה הטובה אליה והוא ישמח מאוד לעשות אמבטיה.

בריכה לתינוקות

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: