דלג לתוכן המרכזי

בריכה לתינוקות - במיוחד בשביל התינוק שלכם!

בריכה לתינוקות, המיועדת בדרך כלל לחוגי שחייה לתינוקות איננה בריכה רגילה, וגם ניקוי ורמת התחזוקה שלה, הרבה יותר מוקפדים וחמורים מבריכה למבוגרים. ראשית הטמפרטורה של המים בתוך בריכה לתינוקות היא 33 מעלות, מה שיוצר מים חמימים ונעימים לגוף הרך. רמת הכלור במים של בריכה לתינוקות היא נמוכה ביחס למים של בריכות למבוגרים, והניקיון והתחזוקה שלה מתבצעים מדי יום ובקפדנות רבה. בריכות לתינוקות הפכו למקום של פעילות רחבה ומבורכת של חוגי שחייה לתינוקות, חוגים שיש בהם הרבה מאוד יתרונות מעבר לשחייה. 

יתרונות של חוג בריכה לתינוקות 

הרבה הורים היום, לוקחים אך התינוקות שלהם כבר בגיל 3,4, חודשים לחוג בריכה לתינוקות, זאת משום שלפעילות הזו יש כאמור יתרונות ברורים. משום שתינוקות בדרך כלל עדיין לא פעילים בחודשים האלה. חלקם עדיין לא זוחל, ונמצא במצב סטטי, משום מה במים הם מתחילים להיות יותר דינמיים ונמרצים. שהייה במים היא תענוג גדול עבור תינוק שמרגיש בטוח בהם, ממש כמו ברחם, אבל יש לו גם הזדמנות לחזק את הגוף ואת השרירים, לפתח מיומנויות מוטוריות, לפתח את הריאות, את חגורת הכתפיים, לשפר את הקואורדינציה ושיווי המשקל ולבנות ביטחון עצמי במים. יש הגורסים כי תינוקות שנמצאים הרבה במים, מתגלים כבעלי ביטחון ותעוזה יותר מתינוקות אחרים, בשל היכולת שלהם לשהות במים ולהרגיש בטוחים. בנוסף לכך, חוג בריכה לתינוקות, גורם להם לשהות בבריכה יחד עם עוד תינוקות. אומנם זה איננו גיל של תקשורת מילולית ובכלל, אבל השהייה המשותפת בוודאי תורמת לשמחה והנאה.

איך בנוי חוג בריכה לתינוקות?

חוג בריכה לתינוקות מיועד לגילאי 3,4 חודשים. חלקם בשלבי התפתחות שונים. יש גם תינוקות שלא זוחלים שהוריהם מגיעים אתם לחוג, וגם תינוקות שכבר הולכים. הקבוצה בדרך כלל קטנה ומונה עד 8 הורים ותינוקות. החוג מתייחס לכל תינוק בנפרד, והמנחה עובד עם כל תינוק והורה באופן נפרד, בתרגילים המותאמים לשלב ההתפתחותי שלו. מעבר לשיתוף הפעולה ולהנאה המשותפת, יש כאן חוויה אישית עמוקה של הורה ותינוק, בתוך המים. התינוק חבוק בזרועות ההורה, חש ביטחון ונהנה מהמים החמימים, וההורה מעניק לו חום, אהבה ושותף לחוויה הזו שיוצרת קשר הדוק בין הורה וילד

בריכה לתינוקות עם בעיות פיזיולוגיות

חוג שחייה לתינוקות עם בעיות פיזיולוגיות בהחלט מומלץ. מדובר על תינוקות שיש להם טונוס שרירים גבוה או רפוי מדי. השהייה במים מעניקה להם יכולות לחזק את השרירים ולאזן אותם, הרבה יותר מאשר מחוץ למים. יש במים משהו שתינוק אוהב, כיוון שזה "גונב" לו את כל תשומת הלב, הוא יכול לבצע תרגילים ופעילויות שהוא בכלל לא שם לב, שהוא עושה אותם, כי הוא כל כך נהנה במים, ואגב כך, מגניבים לו תרגילים. מים חמים בתוך בריכה לתינוקות, עוזרים במקרים של תינוקות עם טונוס שרירים גבוה, כי הם מסייעים להרפות אותם. יש גם תינוקות הסובלים מתופעה בשם טורטיקוליס (מנח צוואר לא תקין), והשהות במים בתוך בריכה לתינוקות, מסייעת לחזק את השריר בצד החלש של הצוואר. פעילות כזו יש לעשות רק באישור רופא. 
בנוסף לבעיות ידועות, כאשר אתם מגיעים לכל בריכה לתינוקות, עשוי המדריך לזהות אם יש בעיות קואורדינציה או מוטוריקה אצל התינוק, גם מה שאולי לא שמו לב אליו בטיפת חלב.

בריכה לתינוקות

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: