דלג לתוכן המרכזי

קורס שחייה לתינוקות - להתחיל כבר מההתחלה!

אין ספק כי קורס שחייה לתינוקות, זה אחד מהחוגים הכי מבוקשים היום בקרב הורים. הוא עוזר להתפתחות ולחיזוק גוף התינוק הרך, ומחזק את הקשר בין הורה וילד. מאמר זה מוקדש להתפתחות תינוקות ולתרומה של קורס שחייה תינוקות לכך.

תינוקות מתפתחים כבר מהרגע שהם נולדים. בשבועות הראשונים הם מצויים רוב הזמן באכילה או בשינה, אך כבר בשבוע השמיני, הם מתחילים להתפתח מבחינה מוטורית, רגשית ושכלית. זה עדיין איננו גיל לרשום אותם לשום קורס שחייה לתינוקות, אלא רק כאשר יגיעו לגיל 3, 4 חודשים.

מה קורה לתינוקות מגיל 0 עד 3 חודשים?

בין הגילאים 0-3 התינוקות מתפתחים מוטורית. טונוס השרירים שלהם יהיה גבוה, ילדיהם מתכווצות ומתנועעות בתנועות בלתי נשלטות ובלתי רצוניות. תינוקות מזיזים את הידיים לאזור הפה, מגלים את עיניהם, וללא תמיכה הם עלולים להזיז את ראשם בפתאומיות. לא מומלץ בכלל. כאשר תינוק מצליח כבר להחזיק את ראשו, ניתן להשכיב אותו על שמיכה והוא ינענע את ראשו מצד לצד. בתקופה זו הריפלקסים שלו מאוד ערניים וידיו כאגרופים קמוצים. בין הגילאים חודשיים עד שלושה, מתחיל התינוק להיות ער לגבי הסביבה, לבחון אותה ואף להגיב אליה. אם תניחו מולו צעצוע קטן בצבע חזק הוא יגיב בהתלהבות, צחוק ועוד. בגיל זה התנועות שלו יותר נשלטות ורצוניות. הן הופכות להיות יותר ממוקדמות וגמישות, כי שרירי הגוף שלו נרפים. הוא יזיז את ראשו ביתר חופשיות, יניע את ידיו למרכז גופו, יביט למעלה, ויעקוב אחר פריטים וחפצים עם עיניו בצורה עקבית. בגיל 3 חודשים כבר ניתן יהיה לקחת אותו לכל קורס שחייה לתינוקות. 

חושים- התפתחות ותגובה למוזיקה 

מרגע הלידה, תינוק רואה כבר למרחק ל 16-20 ס"מ. כל מה שנמצא מעבר למרחק הזה נראה לו רחוק, הוא יכול לנדוד עם המבטים שלו לצדדים ולפעמים אף לפזול. הוא יקשיב לצלילים שמסביבו, אותם יוכל לשמוע גם בכל קורס שחייה לתינוקות וייהנה גם מהשהות במים וגם מהמוזיקה. הוא מגיב אליה, ובתוך בריכה לתינוקות, יכול לנענע בידיו וברגליו בהתלהבות. בנוסף בגילאים האלה תינוקות אוהבים דברים שגורמים להם שלווה ורוגע, ואין כמו שהייה בטוחה במים בליווי הורה שתיתן להם את תחושת הרוגע והשלווה הלם הם זקוקים. כמובן שבבריכה בה מתקיים קורס שחייה לתינוקות מקפידים על הפחתת כמות הכלור במים. יש לומר, כי אין פעילות יותר מהנה לילדים בגיל הזה מחוג שחייה שמעניק להם מרחב של מים, כה מוכרים להם, בהם הם חשים כל כך בטוחים.

מנענע את רגליו וידיו בשמחה- קורס שחייה לתינוקות

בגיל 3 חודשים כל תינוק כבר שולט בתנועות ידיו. הוא כבר שולט בתיאום עין יד, ורוצה לגעת בחפצים. הוא מתחיל להתהפך, וייהנה מאוד לנסות לעשות את זה גם בכל קורס שחייה לתינוקות, כשהוא חבוק בזרועות ההורה. הוא ינסה להפגין את הביצועים שלו ויצליח. בשלב הראשון תינוק מתהפך מהבטן לגב ורק אחר כך מהגב לבטן. הוא מזיז את רגליו, בועט ומנענע את ידיו במהירות, מנסה "לטעום" חפצים, נושך ומוצץ, אוהב צעצועים ולכן אחרי קורס שחייה לתינוקות בהחלט אפשר להביא לו משטח פעילות, להנאה ושעשוע. תינוקות בגיל חצי שנה נלהבים מאוד מכל שחייה במים. הם זזים כל הזמן, יודעים כבר לעמוד על ארבע, חלק מהם זוחלים, מגלים את המרחב ובוחנים אותו. קורס שחייה יכול לתרום להם לאיזון הקואורדינציה של כך חשוב בתקופת טרום ההליכה והזחילה והמים יתרמו לכך. 

קורס שחייה לתינוקות

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: