דלג לתוכן המרכזי

שחייה לתינוקות - כל מה שצריך לדעת על החוג

הורים מעוניינים ללמד את ילדיהם להסתגל בחיים, כבר מגיל ינקות. בגיל 3,4 חודשים כאשר התינוקות הרכים, עדיין לא ממש פעילים, אחד הדברים שאפשר לעשות אתם, ושגם יתרום רבות להתפתחות שלהם, זה חוג שחייה לתינוקות. ראשית חשוב שתמצאו חוג שחייה קרוב אליכם הביתה. יש חוגים מומלצים באזור פתח תקווה, רמת גן, גבעתיים והסביבה. החוג מורכב מ-8 הורים ותינוקות, ולא יותר מכך. מדובר על קבוצה קטנה, אשר תאפשר למנחה להקפיד להתייחס באופן אישי לכל תינוק, ולבנות לו את מערך הפעילות המתאים לו.

תינוקות אגב, מאוד אוהבים להיות במים. ברור גם מדוע. הם שהו בהם תשעה חודשים. הם מרגישים נוח בתוכם, זה מחזיר אותם לזיכרונות מהרחם והם נהנים מהם. כמובן שצריך להקפיד לתת להם לטבול בבריכה מיוחדת לתינוקות, עם כלור מועט וכזו שמנקים בתכיפות ובקפדנות. כן יש לוודא שהטמפרטורה של המים היא 33 מעלות, לא יותר ולא פחות.

שחייה לתינוקות שסובלים מפוביה במים 

יש תינוקות שלא אוהבים מים (וגם לא אוהבים לעשות אמבטיה) ולגביהם מומלץ במיוחד חוג שחייה לתינוקות שיפתח אצלם את הביטחון העצמי, וימנע את הפוביה של פחד ממים. אם לא מטפלים בה מיד, היא הופכת לבעיה רצינית. תינוקות שסובלים מפוביה זו, לא מסוגלים לעשות אמבטיה בלי לבכות, לצרוח ולהיכנס להתקפי זעם. לתינוקות כאלה חוג שחייה לתינוקות יכול ממש לעזור, כי זו לא המקלחת, אלא הבריכה שמציעה להם חוויה טובה במים, ויש סיכוי רחב שהם ייקחו את החוויה הזו גם לאמבטיות הבאות, ויפסיקו להתנגד. מדריכה של חוג שחייה לתינוקות אומרת, שיש הורים שמביאים תינוקות עם פוביה ממים, ואחרי כמה שיעורים בהחלט מצליחים לשפר את המצב, עד שהילד אפילו אוהב להיות במים. יש לומר כי לעתים להורים יש חלק בחיזוק הפוביה הזו, כאשר הם פוחדים בעצמם לעשות לתינוק אמבטיה, והוא מרגיש את זה ומגיב בחרדה. חוג שחייה לתינוקות בהחלט עשוי לפתור את הבעיה הזאת.

כל כך הרבה יתרונות - שחייה לתינוקות

שהייה של תינוקות במים, גורמת להתפתחות וחיזוק הגוף והשרירים, חיזוק חגורת הכתפיים, הריאות, איזון טונוס שרירים גבוה או נמוך. פיתוח ביטחון עצמי, פיתוח מערכת הנשימה ועוד. זוהי פעילות שבהחלט דורשת מהתינוק התייחסות. אין תינוק אדיש במים לכן כאשר לוקחים אותו לחוג כזה, הוא באופן ספונטני מגיב בשמחה למים, מפעיל את הידיים והרגליים ואפשר להתייחס לזה כאל חוג התעמלות. יש כל כך הרבה יתרונות של שחייה לתינוקות שמסוגלים גם להעניק לו תחושת ביטחון והגנה, חוויה טובה עם ההורה והידוק הקשר ויצירת חוויה משותפת שאין שניה לה.
התינוק חבוק בזרועות ההורה, הוא מגן עליו ומצד שני מרפה ונותן לו להשתכשך במים וליהנות, יש פה חום, אהבה הורות וכל מה שתינוק יודע לתת להורה שנותן לו, והכול במים.

מרחב צלול ומים לתינוק

מחקרים רבים גילו את היתרונות של שחייה לתינוקות. יש לציין כי עד לפני כמה שנים, נמנעו הורים (מתוך חשש כמובן) לחשוף את התינוק למים, שמא הוא יבלע מים או חלילה יקרה לו משהו. היום ההורים הם אלה שחפצים בחוג שחייה לתינוקות ובצדק. זוהי אחת הפעילויות הכי מהנות תינוקות ואין הורה שלא רוצה שהתינוק שלו ייהנה. מעבר ליתרונות הפיזיים, שמפתחים מערכות שונות של נשימה ושרירים בגוף, יש לחוויה המשותפת בין ההורה והתינוק משמעות רבה לקשר ביניהם. זה מחזק את הקשר, בונה את האמון בין שניהם וגורם לילד לבטוח בהורה שנמצא אתו בתוך המים.

שחייה לתינוקות

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: