דלג לתוכן המרכזי

חוג שחייה לתינוקות בתל אביב – הבחירה הנכונה

אימהות טריות בתל אביב נהנות מאין ספור הצעות לרכישת מוצרים שונים המותאמים לתינוקות, להגעה לחוגים שונים המיועדים לאימהות וכמובן, גם מהזמנות לפעילויות שונות המותאמות לתינוקות רכים. אין ספק שהמגוון רחב יותר משניתן להכיל, אולם מתוך השפע הרחב בולטת שחיית התינוקות, פעילות של תינוקות במים אשר מקנה לתינוק יתרונות רבים. שחיית תינוקות הוכחה כמשפרת את היכולת החזותית וגם את המוטורית; את העוררות והערנות של התינוק; וכן כמעלה את האינטליגנציה ואת רמת הריכוז של התינוק. נמצא קשר בין מידת החופשיות של התינוק במים, לבין הביטחון העצמי שלו – כלומר, ככל שיחוש התינוק חופשי יותר לנוע במים, כך הביטחון העצמי שלו יעלה. כל אלה מתווספים לכך שהפעילות במים מהנה, ומעניקה להורה ולתינוק הזדמנות לזמן איכות יקר מפז. יתרונות אלה הופכים את הפעילות לייחודית בנוף ולאפקטיבית במיוחד.

בבואכם לבחור חוג שחייה לתינוקות בתל אביב ישנם מספר דברים שחשוב לדעת. ראשית, חשוב לוודא כי הצוות מוסמך, מנוסה ומיומן. חוג שחייה לתינוקות מצריך יכולת לשים לב לכלל התינוקות בקבוצה ולהתפתחות שלהם, יכולת שניתן לרכוש רק באמצעות ניסיון. מומלץ אפילו להגיע לשיעור אחד, של קבוצת הגיל הרלוונטית עבור התינוק שלכם, ולהתבונן מהצד. גם על מנת שתדעו למה לצפות, מכיוון שגם אתם עוברים את השיעור יחד עם הילד. וכמובן, מכיוון שזו הזדמנות לראות כיצד מתנהל השיעור והאם ניתנת תשומת לב מספקת לכל תינוק – ההתקדמות בשחיית תינוקות אינה נקבעת רק על פי קבוצת הגיל, אלא בעיקר לפי ההתקדמות האישית של כל תינוק וההתנהגות שהוא מראה במים. לכן, חשוב שתוודאו שהחוג אליו אתם נרשמים מקצועי ומספק ליווי הולם עבור כל ילד.

שחיית תינוקות – הלמידה כתהליך

אם אתם מתכוונים להתחיל עם התינוק שלכם חוג שחייה לתינוקות בתל אביב חשוב שתבינו לפני הכל את המטרה הכללית של שחיית תינוקות. המטרה של החוג היא לגרום לתינוק להרגיש בנוח במים, ולהגיע בסופו של דבר לתחושת חופש ועצמאות כאשר הוא נמצא בתוך בריכה לתינוקות. המטרה היא ליצור הרמוניה, ולכן, יש חשיבות מכרעת לכך שהמשימות שניתנות לתינוק בכל עת הולמות את השלב ההתפתחותי בו הוא נמצא, ובפרט את התחושה שלו במים. אין עניין לקדם את התינוק בכוח, כאשר לא קיימת בו עדיין המוכנות להתקדם באופן מסוים, וגם לא ללמוד "טריקים" במים כדי להשוויץ לסבא ולסבתא או לחברים. הפעלת לחץ כזה על התינוק דווקא תוביל להשפעה ההפוכה, ותפגע בתהליך הלמידה.

שחיית תינוקות כחוויית הורה-תינוק

חשוב להגיד כמה מילים על אחד היתרונות המובהקים והייחודיים של שחיית תינוקות – החוויה המיוחדת של ההורה עם התינוק שנוצרת בחוג מדי שבוע. חוג שחייה לתינוקות בתל אביב מהווה עבורכם הזדמנות מדהימה לבלות זמן איכות רגוע, ללא גירויים נוספים והסחות דעת, עם התינוק שלכם. המים הכחולים והנעימים יעטפו אתכם וישרו עליכם שלווה, ויאפשרו לכם להתמסר לחצי השעה הזו עם התינוק שלכם, ביחד עם כל הגוף והנפש. זהו זמן שמאפשר לכם להקדיש את עצמכם לתקשורת אחרת עם התינוק, תקשורת עם הגוף והקול, בסביבה שעבור התינוק היא מאוד טבעית – המים, אשר מעוררים אצלו זיכרון התנהגות מהרחם.

בעולם בו אנו חיים כיום, בו ניתן כל כך הרבה דגש להישגים והתקדמויות, חוג שחייה לתינוקות בתל אביב מעניק לכם הזדמנות לנקות את הרעשים שאומרים מה הוא "צריך" ו"אמור" לעשות. לנקות את כל הציפיות ואת כל הלחצים, ולהיות בפשטות עם התינוק שלכם, בתהליך למידה מרגיע ומהנה של שניכם ביחד.

 

חוג שחייה לתינוקות בתל אביב

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: