דלג לתוכן המרכזי

קורס שחייה לתינוקות – כל מה שצריך לדעת

אם יש לכם תינוק ואתם מעוניינים בפעילות הטומנת בחובה הנאה, התפתחות של התינוק וחוויה מעצימה ומיוחדת עבורכם ועבורו יחד – אין ספק שכדאי שתשקלו קורס שחייה לתינוקות. קורסים מהסוג הזה מהווים את אחת האפשרויות הטובות והייחודיות ביותר לפעילות משותפת של הורה-תינוק, ולא סתם הם הולכים ונעשים יותר ויותר פופולאריים ברחבי העולם. הסוד של שחיית התינוקות טמון בפשטות של הפעילות – אין כאן ניסיון להפוך את התינוק שלכם לאלוף האולימפי לשחייה לשנת 2040. המטרה היא לסייע לתינוק שלכם ללמוד כיצד להיות בהרמוניה במים, על פניהם ובתוכם, ולהרגיש בהם בנוח.

קורס שחייה לתינוקות מתקיים לרוב בקבוצות, המחולקות לפי קבוצות הגיל של התינוקות, החל מגיל שלושה חודשים. הקורס מתקיים בנוכחות של ההורה יחד עם התינוק, ובכך מעניק לכם הזדמנות פז לזמן איכות משותף רגוע ומרגיע, מהנה ושובר שגרה. השהייה בבריכה, המשחקים והשירים מעניקים לכם את האפשרות לתקשר עם התינוק שלכם באופן בלתי אמצעי, רק אתם והוא או היא במים. הורים רבים מעידים על החוויה כמעצימה וככזו המעמיקה את החיבור הרגשי בין הורה לתינוק. אין ספק שכיום, בעולמנו הרווי גירויים, קולות וצבעים, חוויה שכזו היא ייחודית בנוף.

היתרונות של שחיית תינוקות

קורס שחייה לתינוקות מוביל ליתרונות רבים, חלקם מוכחים מחקרית וחלקם עולים בבירור מדבריהם של הורים המתנסים בכך יחד עם תינוקותיהם. מחקרים מוכיחים כי לפעילות במים ישנו פוטנציאל משמעותי להעלות את רמות האינטליגנציה של התינוק, את הערנות והעוררות, וכן לשפר את היכולת החזותית שלו ואת יכולתו המוטורית. נראה כי ישנה חשיבות רבה להתחיל קורס שחייה לתינוקות כבר מגיל קטן מאוד – בקרב תינוקות המקיימים פעילות במים לפני גיל שנה, עולה התועלת מן הפעילות. יתרון מעניין נוסף הוא המתאם שקיים בין מידת החופשיות של התינוק במים לבין מידת הביטחון העצמי שלו. כלומר, ככל שהתינוק נע במים בחופשיות יותר, כך בטחונו העצמי גבוה יותר. הביטחון העצמי, תחושת העצמאות והאוטונומיה הן תכונות חשובות לרכישה בגילאים אלה, שיסייעו לו בהמשך התפתחותו.

בנוסף, הפעילות במים משרה על התינוק שלווה ורוגע, ומאפשרת לו לשחק בהנאה גדולה, בסביבה בטוחה ועוטפת. המיומנות אינה המטרה, אלא הדרך. חשוב לא ללמד את התינוק לבצע משימות מסוימות במים כאשר הוא אינו מוכן לכך עדיין, אלא להקדיש תשומת לב יתרה לשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא ולמוכנות שלו. ניתנת חשיבות גדולה לתחושת הרוגע של התינוק במים, להנאה שלו ולתחושת האמון שהוא חש כאשר הוא נמצא בתוך המים. חשוב שהן ההורה והן המדריכה יהיו רגועים, יקרינו לתינוק הנאה ושמחה ויעודדו אותו על כל התקדמות. כל אלה חשובים לצורך השגת היתרונות הטמונים בפעילות במים, והיעדרם, בשילוב הפעלת לחץ על התינוק לבצע פעילויות שהוא לא מוכן לקראתן עדיין – עשוי אף לעכב את ההתקדמות של התינוק.

מדריכת שחיית תינוקות – לבחור נכון

אם אתם מעוניינים לקחת את התינוק שלכם לקורס שחייה לתינוקות, חשוב שתבחרו היטב את הקורס ואת המדריכה המעבירה אותו. בהתאם לכתוב מעלה, חשוב לא לחפש את רשימת המכולת של ה"הישגים" ומיומנויות העל שרוכשים התינוקות בקורס. קצב ההתפתחות של כל תינוק שונה, פעילות שמתאימה לתינוק אחד לא תתאים בהכרח גם לשני ולכן אין לכך חשיבות. לעומת זאת, כדאי לבחור במדריכה שאתם סומכים עליה, חשים בנוח איתה, ושאתם מרגישים שתאפשר לכם לבוא בהנאה ובשמחה לחוג מדי שבוע. תחושת נוחות שלכם עם המדריכה תקרין גם על התינוק שלכם, והשלווה שלו, כאמור, תוביל לרכישת היתרונות הרבים הטמונים בשחיית תינוקות. לדוג' מחפשים חוג שחייה לתינוקות ברמת גן? חפשו מידע על המדריכה שמעבירה את החוג, המלצות וחוות דעת וכך תדעו האם היא מתאימה גם לכם.

 

קורס שחייה לתינוקות

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: