דלג לתוכן המרכזי

קורס שחייה לתינוקות - עוזר להתפתחות!

קורס שחייה לתינוקות, הוא הזדמנות נהדרת להפגיש את התינוק עם הנוזל שהוא מכיר הכי טוב- מים. אבל יש עוד הרבה יתרונות לקורס הזה כמו מפגש עם תינוקות אחרים. אז מתי באמת הוא יתחיל תקשורת עם פעוטות אחרים? 

תינוקות כידוע עושים קורס שחייה לתינוקות יחד עם פעוטות והורים אחרים. האם יש משמעות לעובדה שהתינוק נמצא בחברת אחרים, או שהוא בכלל לא שם לבו לזה. גיל שלושה חודשים זה הגיל בו הורים לוקחים את ילדיהם לקורס שחייה. בתקופה הזו יש לומר, תינוקות לא מתפתחים רק פיסית אלא גם מבחינה חברתית ורגשית. התקשורת שלו בגיל הזה באה לידי ביטוי בקשר שיש לו עם הדמויות המטפלות קרי- הוריו. כולנו יש לומר, יצורים חברתיים והתחברות ויצירת קשר הם תהליכים שאנו לומדים אותם.

התפתחות תינוקות במסגרת קורס שחייה לתינוקות

כל תינוק מתמודד בעולם החדש עם גירויים רבים. הוא כבר לא ברחם המוגן, והוא לומד ומגלה דברים חדשים. כל תינוק עושה את זה בקצב שלו, כאשר הממוצע ההתפתחותי מהווה קו מנחה ליעדים אשר כל התינוקות בסופו של דבר מגיעים אליהם. כאשר משהו מציק לו, הוא עשוי לאותת על כך בצורה מסוימת, ואתם תגיבו אליו בחיבה ובהבנה. הוא ינהל את התקשורת שלו תוך רצונות ברורים שצריכים להתמלא עם בכי ואכילה, וכאשר הוא יהיה בבריכה לתינוקות במסגרת קורס שחייה לתינוקות, הוא יגיב למים ולכל פעילות אחרת בחיוך, היצמדות להורה, או ינענע את רגליו במים, ייגע בהם ועוד. יש חשיבות לכך שהוא נמצא בחברה אחרת של תינוקות, למרות העובדה שהוא לא יוצר אתם קשר, אבל הם נוכחים יחדיו. בתוך המים הוא אמור להרגיש בטוח ומוגן בחיקכם, וזה חלק מהחוויה המשותפת שאתם יכולים להציע לו בשחייה משותפת.

הדמות המטפלת זה אתם והוא במים

בשלב הזה בגיל שלושה חודשים, קשה לזהות דפוסי אישיות כלשהם אצל תינוקות, אבל הוא בוודאי ייהנה מהקרבה שלכם אליו, מההורה שמחבק אותה ושומר עליו. יש תינוקות שגם עלולים לפחד מהמים (זו בכל זאת אמבטיה גדולה ולא מוכרת) אבל עצם השהייה שלכם אתו יחד צמוד, מקלים עליו את ההתמודדות, ותקשורת אוהבת תבטיח לו שהכול בסדר, והוא אף עשוי לחייך וליהנות מהמים. בגיל הזה הוא יכול למלמל, זוהי דרכו "לומר" משהו. הוא מזהה את הקולות של הוריו, ואף עשוי לקרוא לכם לחזור, כאשר יצאתם מטווח הראייה שלו. הדבר הכי חשוב שאפשר לתת לתינוק בגיל הזה, זו אהבה ובטחון והרבה פעמים, הקשר שנוצר במסגרת קורס שחייה לתינוקות בין ההורה והתינוק, שומר על הביטחון שלו ומפרה את האמון שהוא נותן בכם, כאשר אתם יחד במים. הוא מצדו ישמח להעניק לכם אהבה, הוא יכול להושיט יד ולהביט בתינוק אחר בברכה או לבעוט ברגליו הקטנות ולהתיז מים. כל פעילות שנעשית עם תינוק-הורה מחזקת את הקשר ביניכם ותורמת לתקשורת יותר טובה.

במים אתם מגלים עולם חדש

קורס שחייה לתינוקות לוקח אותם למקום בו הם לא נמצאים בדרך כלל וזו בריכה לתינוקות. תינוקות בגיל שלושה חודשים, שזה הגיל שהורים בדרך כלל לוקחים אותם לחוג שחייה, נמצאים על משטח פעילות, על דשא, שמיכה ועוד אבל למעט באמבטיות, הם לא מוקפים מים. השהייה בבריכה מחוממת לתינוקות היא עולם קסום וחדש עבורם, עולם עם חוויות אחרות, מפגש נעים ורטוב המלווה בדרך כלל במוזיקה ובפעילויות שונות. אף שהן קטנות הן עדיין מצליחות לשעשע את התינוקות ולעשות להם מצב רוח טוב.

קורס שחייה לתינוקות

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: