דלג לתוכן המרכזי

קורס שחייה לתינוקות - בקצב של התינוק!

קורס שחייה לתינוקות ברמת גן, זו הזדמנות נהדרת עבור הורה וילד לחוות משהו במשותף, להפעיל את התינוק ולייצר חוויה משותפת. אבל יש ילדים שפוחדים ממים, ולכן דווקא אותם חשוב מאוד להפגיש עם מים, כדי למנוע את הפחד. מאמר זה יציג את סוגי הפחדים אצל ילדים ולמה קורס שחייה לתינוקות הוא הדבר הכי טוב שיכול לקרות לתינוק ולמנוע ממנו לא רק פחד ממים, אלא מדברים נוספים.

פחדים אצל ילדים בשלבים שונים של התפתחות, הם שכיחים, אבל ללא התייחסות וטיפול, הם עלולים להפוך לחרדה ואובססיה. יש פחדים שחולפים מאליהם, אבל יש כאלה שמתבססים אצל הילדים לתקופות ארוכות. תינוקות וילדים עלולים לפחד מדברים, שאינם מאיימים בעיני המבוגרים, אבל עבורם זהו פחד אמתי. ראשית יש לציין כי פחד הוא בהחלט רגש טבעי, הוא משמש כעין מערך של הנעה להישרדות. הוא גורם לילדים להיזהר מדברים שנראים להם מסוכנים. הפחד מעורר רגשות ואצל תינוקות, הוא בא ללמד אותם שיש להם על מי לסמוך. למשל קורס שחיה לתינוקות עבור תינוק והורה הוא מסע משותף למניעת פחד ממים. 

יש תינוקות שפוחדים ממים

יש תינוקות שפוחדים ממים, ויש ששמחים ועולצים לקראתם. קשה לומר מדוע חלק מהתינוקות שמחים וחלקם פוחד, אבל מה שבטוח כמו בכל טיפול בפוביה, חשיפה הדרגתית ונעימה אמורה לייצר חוויה מתקנת עבורם. הסיבה שתינוקות שמחים במים, קשורה מן הסתם לשהייה בת תשעה החודשים שלהם בתוך מי שפיר, ולהיכרות המוקדמת עמם. למרות זאת, יש תינוקות שנבהלים ממים, משהו בזרם ובקול שלו מרתיע אותם, ולכן אחת העצות הכי חשובות לגבי תינוקות שפוחדים ממים, הוא להתנהג בעדינות עם מים לידם. כאשר רוחצים אותם, לא להשפריץ עליהם מים, ולא לשפוך עליהם באופן בלתי מתון, אלא לעשות את זה בנועם ובעדינות כדי לרככך את הפחד שלהם.

הגורם שעומד ביסוד הפחד, הוא שתינוקות בראשית הסתגלותם לעולם, נבהלים מכל דבר קטן ולכן החשיפה שלהם גם למים, צריכה להיות בשיא העדינות. גם קורס שחייה לתינוקות מציע חשיפה הדרגתית ונעימה.

כשההורים פוחדים ממים

כמו תמיד הורים עלולים להחדיר בתינוקות שלהם פחד גם ממים, משום שהם עצמם פוחדים מהם. זה בעיקר נכון לגבי הורים שלא יודעים לשחות, או שהייתה להם חוויה לא נעימה עם מים. הם אלה שישלחו ידיים מהוססות למים ולתינוקות, ומעבירים להם בינתיים את תחושת הפחד והרתיעה שלהם. תינוקות מרגישים הכול, והם בהחלט לא מקבלים ביטחון מהורים כאלה, ואם יש להם חשש ראשוני ממים, ההורים עצמם עלולים להחמיר את מצבם עם הרתיעה והחרדות שהם מעבירים להם. הדרך הכי טובה להתמודד עם החרדה של הילד ממים, היא לא להראות לו שגם אתם פוחדים. גם אם אתם לוקחים אותו בעצמכם לסוג של קורס שחיה לתינוקות, הפגינו בטחון ותנו לו להרגיש שהוא יכול לסמוך עליכם, בעודכם אוחזים אותו בחיקכם. לתינוק יש חושים חדים ואם אתם תהיו בטוחים אתו במים, גם הוא יהיה בטוח אתכם.

קורס שחייה לתינוקות- משחק ספורט

קורס שחייה לתינוקות, לא יכול רק לפטור תינוקות מפחד ממים, אלא שיש לו יתרונות נוספים כמו הפעלת התינוקות במים, שעשוע, הנאה. חיזוק שרירים, פיתוח איברי הנשימה ועוד. תינוקות שהולכים לקורס שחייה נחשפים למים ומפתחים תנועות שרק שהמים יכולים להוציא מהם. בנוסף משלבת מדריכה בקורס כזה צעצועי מים והפעלות, שהופכות את כל השהייה לשעשוע, ובדרך הזו גם מונעת פחדים אם הם קיימים. הכול נעשה בצורה של משחק מהנה, כאשר התינוק לאט לאט מתחיל לאהוב את המים.

קורס שחייה לתינוקות - בקצב של התינוק!

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: