דלג לתוכן המרכזי

לימוד שחייה לתינוקות - מה חשוב לדעת

לימוד שחייה לתינוקות ברמת גן, בא לתת שיעור שחייה לקטנטנים החל מגיל 3, 4 חודשים, שלב קריטי וחשוב בהתפתחות של כל תינוק. השיעורים מותאמים לקצב ההתפתחות של הילד, ואף מחזקים אצלו מערכות שונות בגוף כמו: נשימה, שרירי הכתף, הצוואר ועוד. זהו גיל בו  הרפלקסים והתנועות הבלתי רצוניים, הופכים ליותר ממוקדים ומכוונים. צוואר התינוק מתחזק והוא מסוגל להחזיק את הראש בצורה יציבה, כאשר מרימים אותו או כאשר הוא שוכב על הבטן. זה בהחלט תרגיל שעושים בשיעורי לימוד שחייה לתינוקות. כאשר התינוק שוכב על הבטן, הוא יכול להרים את הכתפיים והראש ולהישען על הזרועות שלו. זוהי פעולה מאוד חשובה לחיזוק חגורת הכתפיים ושרירי הידיים. זוהי תנוחה טרום התהפכות, המתרחשת בדרך כלל בגיל חמישה חודשים.

צעצועים בשיעורי לימוד שחייה לתינוקות 

בשיעורי לימוד שחייה לתינוקות, נעשה שימוש רבה בצעצועים ואביזרים כדי להגביר את ההנאה של התינוקות, אבל גם כדי להפעיל אותם, אפשר להבחין בקשר של התינוק בין יד לעין. התינוק מושיט את ידיו לעבר צעצוע שתלוי מעליו, והוא ינסה לתפסו ולהכניסו לפיו. יש משטחי פעילות מיוחדים ובהם אתגרים, שהמטרה שלהם היא לעודד את הילד להושיט יד לחפצים, השכיבה על המשטח מאפשרת לו לחקור את סביבתו. בתוך המים בבריכה, גם יוכל התינוק ליהנות מהנוף ולחקור עוד מקום חדש עבורו, בעודו משתעשע בחיק ההורה במים החמימים.

הפעלת חושים בקורס שחייה לתינוקות ברמת גן 

גיל שלושה חודשים כאמור, הוא גיל אידיאלי לקחת תינוק לקורס שחייה. בגיל הזה החושים שלו הולכים ומתחדדים בעיקר כושר הראייה והשמיעה. תינוקות מאוד אוהבים להקשיב למוזיקה, והוא יכול גם לחייך כאשר הוריו מביטים בו או מדברים אליו. בשלב הזה הוא יעדיף להביט בצעצועים בעלי צבעוניות חזקה, משום שמבחינת ראייה קל לו להבחין בניגודי צבעים. בגיל הזה גם פניה של מדריכת לימודי שחייה לתינוקות תעניין אותו, משום שהוא מתעניין בפנים ובאנשים סביבו. אם למשל תניחו מולו מראה, הוא ייהנה להתבונן בפניו שלו, וגם לשוחח אתם....

חבוקים בחיק ההורה בתוך המים

בתוך המים מתפתחת תחושת המגע של התינוק וחוש המישוש. חשוב מאוד לחשוף תינוקות למים, משום שהם מזמינים אותם ללמוד על מרקמים שונים. העובדה שלימודי שחייה לתינוקות מתקיימים בחיק ההורה, הם מחויב המציאות מההיבט של הרצון שלהם להיות קרוב לעור הדמות המטפלת אם זה אב או אם. המגע בתוך המים כאשר מחבקים את התינוק, מחזק את הקשר בין התינוק וההורה ומעניק לתינוק תחושת ביטחון ואהבה. הקשר הזה יבוא לידי ביטוי בהמשך, כאשר ימלמל כשיראה אתכם, יחייך אליכם וגם יתקשה להיפרד. מומלץ מאוד בתוך הבריכה, גם ללטף ולעסות את גופו, כדי לגרום לו להנאה.

תקשורת בין תינוק והורה במים

לימודי שחייה לתינוקות מחלקים את התינוקות לקבוצות גיל, ומתאימים את התרגול לגיל התינוק. בגיל 3 חודשים התינוקות ייהנו להיות קרוב להוריהם במים, משום שהם מחייכים ומגיבים גם כלפי כל אדם זר במלמול או בחיוך. בשלב הזה הם מתחילים להבין בדמויות החשובות בחייהם, ובהמשך אף יגלו העדפה חד משמעית ויתקשו להיפרד מהוריהם אף לזמן קצר. דיבור, הרגעה ותמיכה גם הם חשובים מאוד בתוך הבריכה החמה. התינוק חייב לחוש ביטחון במים ואת זה תוכלו להשיג גם בעידוד קולי, דיבור וניסיון לשעשע את התינוק ולגרום לו הנאה. הוא ירגיש שאתם דואגים לו, הוא ירגיש בטוח אתכם והשיעורים האלה יתרמו לקשר שלכם ולאהבה שלו למים המוכרים לו עוד כאשר היה בתוך הרחם.

לימוד שחייה לתינוקות

לשיחת היכרות ו\או פגישת היכרות השאירו פרטים כאן: